כל מה שחשוב לדעת על חדשות ואטרקציות קריית שמונה

אורתודנט, אורתודנט מגזין

בקריית שמונה

יישור שיניים עושים רק אצל אורתודנט מומחה – יישור שיניים לילדים ומבוגרים על ידי אורתודנט מומחה! – עכשיו במחירי מבצע – התקשרו כבר עכשיו!

מתי כדאי לקחת את הילד לאורתודנט?

בכל הקשור ליישור שיניים הרי שמומלץ להתחיל בתהליך שכזה כבר בגיל צעיר. כן, מדובר בזמן בו הלסת סיימה את תהליך התפתחות שלה (שזהו הזמן האידיאלי). מדובר בגילאים הסובבים את גיל 14 אצל בנות ואת גיל 17 אצל בנים.

"יש מקרים בהם יש צורך בהתערבות של אורתודנט כבר בזמן ההתחלפות של שיני החלב בשיניים הקבועות. ההמלצה שלי היא להגיע ולהיבדק בגילאים הצעירים האלו סביב גיל 7 או 8. טיפול מוקדם בהחלט יכול לעשות הבדל רציני בעבודת יישור השיניים בגילאים המבוגרים יותר" סיפר לנו אורטודנט מומחה בקריית שמונה, איתו נפגשנו בכנס מקצועי שהתקיים בעיר הצפונית.

זאת ועוד הרי שבעלי המקצוע בתחום האורתודנטיה ממליצים לבצע יישור שיניים לאחר צמיחתן של מרבית השיניים הקבועות (אותו זמן בו כבר אפשר לסמוך על הילד שייקח על עצמו את נושא ההקפדה על השיניים).

יישור שיניים

תוצאות הטיפול ליישור שיניים תהינה מושפעות על פי רוב מ- 3 גורמים עיקריים: מוכנות של המטופל לתהליך, תגובה פיזיולוגית של הגוף (הפה והלסת במקרה זה) וקצב ההתפתחות הגופנית של האדם הספציפי (אותו מתבגר).

בכל הקשור לשיתוף פעולה הרי שחשוב ביותר כי אותו מטופל ישמור על היגיינת פה במהלך הרכבת הפלטה ליישור השיניים (בהתאם להוראות הרופא) וכמו כן יקפיד על הגעה לביקורים אצל האורטודנט כפי שצריך ובזמנים הרצויים. כמו כן, הרי שישנם מקרים בהם כבר בגיל צעיר ביותר יש להתחיל בטיפול (גילאי 7 עד 9). כלומר רק בשלב בו מתחילות להתחלף השיניים. זאת מכיוון שלעיתים בגילאים אלו ישנן בעיות כגון: שיניים בולטות באופן חריג, לסתות קטנות, סגר צלבי, ומצבים נוספים אשר נוגעים לפגמים אסתטיים ותפקודיים.

מרפאת שיניים בקריית שמונה

"יישור שיניים זה תהליך ממושך, זה תהליך שבו השיניים לא חשופות באופן מלא הרי למברשת השיניים בגלל הגשר שבשיניים. בנוסף, הגשר למעשה מונע את האפשרות לעשות שימוש בחוט דנטלי. זאת אומרת שככה קשה לנקות את השיניים בצורה יסודית וכמו שצריך, וזה בהחלט מגדיל את הסיכון לעששת ולדלקות חניכיים", הוסיף אותו אורטודנט מומחה בקריית שמונה.

לפני הטיפול

"לפני שמתחילים טיפול של יישור שיניים, בהחלט צריך לבדוק את בריאות השיניים והחניכיים של הילד או הילדה שלנו (כלומר חשוב לבדוק שאכן לא נדרש טיפול מיוחד בשיניים ובחניכיים). לפני ההגעה לטיפול צריך לעבור עם הילד אצל שיננית… צריך להסיר משקעים, להסיר אבנית, וכל מה שמהווה מקום נפלא להתרבות חיידקים…" הוסיף בדבריו המקצועיים, אותו מומחה אורטודנט במפגש בקריית שמונה. 

"למעשה בגלל שיש יותר סיכוי להתפתחות של עששת וגם של דלקות חניכיים בזמן תהליך של יישור השיניים אז בהחלט שחשוב להקפיד הקפדה יתרה על ניקיונם של האביזרים שמייצרים את תהליך היישור (הפלטה או הגשר) וכמובן לשמור על ניקיון מוקפד גם של השיניים עצמן", הוסיף בדבריו אותו אורטודנט מומחה בקרית שמונה.

"ואגב, לא פחות חשוב זה גם להקפיד במקרים שכאלו ללכת עם הילד או הילדה גם לשיננית לפחות 3 פעמים בשנה. וכמו כן ללכת איתם בזמן שיש להם פלטה או גשר גם לרופא שיניים – לבדיקה פעמיים בשנה", הדגיש באומרו אותו אורתודנט במפגש בקריית שמונה.

הכנה לעתיד

"מכיוון שחיוך זה ממש כרטיס ביקור שלנו בעולם, אז חשוב כבר מגיל צעיר לבצע תיקונים במידה ונדרש. זה בעצם יכין את הילד או הילדה לחיים הבוגרים שלהם. כשיהיו מבוגרים הם יוכלו לחייך בחופשיות והמשמעות של העניין הרי ברורה. אין צורך להוסיף על כך הרי במילים" , הוסיף בחצי חיוך אותו אורתודנט בקריית שמונה. "כן בהחלט, שיניים צהובות, מושחרות, עם כתמים או שבורות, כל  אלו מקרים שתמיד נוכל לסדר בקלות יחסית גם בגיל מבוגר, אבל בכל הקשור ליישור שיניים תמיד טוב יהיה להתחיל בגיל מוקדם עם התהליך שיפתור את העניין", הוסיף בעל המקצוע המומחה.

כן בהחלט, והרי שבהחלט ניתן לציין כי לחיוך עם שיניים יפות יש תרומה משמעותית לא רק למראה אלא שהעניין גם משפיע מהותית על האופן בו אנו תופסים את עצמנו – מדובר לחלוטין בדימוי עצמי שיכול להשתפר באופן דרמטי. ילדינו יוכלו בעתיד לחייך ללא הפסקה – דבר אשר היה נמנע מהם אילו היו נשארים עם שיניים עקומות או כאלו שצומחות בצורה שאינה תקינה.

צובר תאוצה

יישור השיניים הופך פופולארי יותר ויותר בין היתר עקב כך שהעלות בגין טיפול זה נמצאת במגמת ירידה. כן, היום הורים לילדים שמבחינים בבעיית עיקום של שיניים באופן קל, אינם נדרשים לחשוב פעמיים והם לוקחים אותם מיידית לטיפול אסתטי של יישור שיניים. והרי, יש לעניין זה החלטה קלה וברורה במונחי עלות מול תעלת (כאשר המחירים נמוכים) – איזה הורה לא ידאג לעתיד ילדיו (שיוכלו לחייך בכיף וללא הגבלה) כאשר כבר לא צריכים לחשוב פעמיים על מחירי הטיפול…

בנוסף לכל האמור, הרי יש הסבורים כי יישור שיניים מתבצע אך ורק מטעמים אסתטיים לצורך יישור שיניים עקומות, אך לא תמיד כך הוא הדבר. בהחלט ישנם מקרים כגון: צפיפות של שיניים, עיכובי צמיחה, בעיות של סגירת לסתות ועוד בעיות בריאותיות, אשר מצריכות התערבות של אורטודנט.

לסיכום

בריאות השיניים כמובן הינו נושא חשוב לכולנו. אך כמו כן, בעולמנו ישנה חשיבות גם לאסתטיקה. וכאשר מדובר באסתטיקה של שיניים הרי שליישור השיניים בהחלט ישנה חשיבות. לפיכך בכל הקשור לילדים הרי שמומלץ להתחיל טיפול יישור שיניים כבר בגלאים הצעירים ולא להמתין לשלב בו יהפכו לבוגרים (כאשר האפשרויות לטיפול גם יהיו מצומצמות יותר וגם יהיו פחות נוחות – והרי יהיה להם "לא נעים" מבחינה חברתית להסתובב עם גשר על השיניים בגיל מבוגר יחסית).

רק בריאות לכולנו!

דילוג לתוכן