newlogo-removebg-preview

ספורט בקריית שמונה

קריית שמונה מטפחת כדורגל כבר משנת 1956 אז נוסדה הקבוצה הראשונה בעיר "הפועל קריית שמונה". הקבוצה התחרתה בליגות ב' וג' רוב השנים והגיעה פעמיים במהלך ההיסטוריה שלה לשחק בליגה הארצית אך אחרי כמה שנים ירדה שוב לליגות הנמוכות יותר. 

את מכבי קריית שמונה (כן, היא היית הקיימת) הקימו בשנות ה-70 אך זו מעולם לא הצליחה לעלות מעל לליגה ג'. תושבי העיר, חובבי הכדורגל תמיד יחלו בליבם לעלייתה של קריית שמונה לליגות המוכרות, אך כל עוד לא קרה הדבר, משחקי הכדורגל בהן השתתפו הקבוצות, הביאו עניין מועט לתושבי קריית שמונה ולא הביאו יותר מדי קהל.

הולדתה של עירוני קריית שמונה

יחזקאל (איזי) שרצקי, איש עסקים אמריקאי שהיה כדורגלן במכבי תל אביב בשנות נעוריו, התחיל להשקיע בקידום מוסדות קהילתיים בקריית שמונה בסוף שנות ה-90. העיר סבלה מירי קטיושות תדיר מלבנון ואיש העסקים החליט שהוא רוצה לקדם את ההתיישבות ואת המתיישבים בעיר שחווים את ההתקפה הקשה בעיר צמודת הגבול. שרצקי החליט להשקיע גם בתחומי ספורט בעיר ובחר להשקיע בכדורגל. הוא איחד בין מכבי קריית שמונה לבין הפועל קריית שמונה ויצר קבוצה אחת חזקה ומאוחדת.

שאיפתו של שרצקי היתה שהקבוצה המאוחדת של קריית שמונה תהיה מהקבוצות הבכירות בכדורגל הישראלי ותגיע אף לליגות האירופיות. הוא שם לו למשימה לחזק את הקבוצה וליצור ממנה את המודעות שקיווה להשיג לעיר הצפונית מה שיביא קהל לעיר ויעודד תעשיה ותיירות.

שרצקי ידוע גם היום כאיש עסקים שלא רק משקיע בקבוצות כדורגל. עם עבר של כדורגלן ועם חיבה גדולה לכדורגל הישראלי, שרצקי נהנה מלקחת חלק פעיל בהחלטות הקבוצה. הוא מתערב לגבי גיוס שחקנים ולגבי החלטות חשובות נוספות שמשפיעות על אופי הקבוצה. מרוב התעניינותו של שרצקי בניהול הקבוצה, לעיתים צפים לשטח ריבים ותקריות לא נעימות עם מאמנים או חברי סגל אחרים מול שרצקי.

עלייתה של עירוני קריית שמונה

בעונת 2006/2007 הצליחה הקבוצה לעלות לראשונה לליגת העל תחת אימונו של רן בן שמעון אחרי שלוש שנים של ניסיונות מאז קנה יחזקאל שרצקי את הקבוצה. השמחה בעיר הייתה גדולה. את עונתה הראשונה של עירוני קריית שמונה, סיימה הקבוצה במקום השלישי בליגה והגיע אף למוקדמות גביע האופ"א בפעם הראשונה בתולדותיה גם כן. בשנת 2011 זכתה הקבוצה לראשונה בגביע הטוטו של ליגת העל והגשימה לאלפי תושביה את החלום להיות מקום ראשון.

סיפור הסינדרלה של עירוני קריית שמונה לא נגמר שם! 

הקבוצה זכתה בפעם השניה ברציפות בגביע הטוטו של ליגת העל ובאליפות חמישה מחזורים לפני סוף העונה! היא הובילה על הפועל תל אביב בפער של 14 נקודות וסיימה את העונה בתואר – הקבוצה שספגה הכי מעט שערים לאורך העונה כולה. אין ספק שזו אחת העונות הטובות שהיו לעירוני קריית שמונה אי פעם. הקבוצה שיחקה נהדר והמורל היה גבוה, קהל הקבוצה התחיל לגדול.
ב-2012 הקבוצה השתתפה לראשונה במוקדמות ליגת האלופות. חלומו של שרצקי התחיל להתגשם. הליגה כנראה עוד לא הייתה בשלה מספיק שהרי לא הגיעה לשחק בליגה. 

קרטיד: בניא לביא, אתר PikiWiki

 

הקבוצה כן הגיעה יחסית רחוק והודחה רגע לפני שלב הבתים של ליגת האלופות. לכן גם העפילה הקבוצה אוטומטית לשלב הבתים של הליגה האירופית. הקבוצה הודחה לאחר שני תוצאות תיקו וארבעה הפסדים. 

בעונות 2012-2013 זכתה הקבוצה בגביע המדינה כשניצחה את מכבי נתניה 1-0 וסיימה בליגה במקום השלישי עם המאמן ברק בכר. עירוני קריית שמונה היום היא חלק אינטגרלי מעולם הכדורגל הישראלי. משחקת בליגת העל בקביעות ועל אף סכנות ירידה כאלה ואחרות, הקבוצה שומרת על יציבות יחסית.

אצטדיון קריית שמונה

האצטדיון הוקם בשנת 1989 ושימש את הפועל קריית שמונה. הוא הכיל יציע אחד שמנה 2300 מקומות ישיבה. ככל שעלתה הקבוצה בליגות, האצטדיון הורחב. 

עם השקעתו של שרצקי בקבוצה ואיחוד הקבוצות הפועל קריית שמונה ומכבי קריית שמונה לקבוצה אחת – עירוני קריית שמונה, החל הטיפוס של הקבוצה במעלה הליגות. הציפיות מן הסתם, שככל שהקבוצה מתחזקת ועולה ליגות, כך גדל קהל האוהדים שלה.  האצטדיון עבר שיפוץ עם עלייתה של הקבוצה לליגת העל ובשיפוץ התווסף היציע המזרחי ובו 3000 מקומות ישיבה נוספים וביציע הקיים, הותקנו כיסאות פלסטיק.

ב- 2017 עבר האצטדיון עוד שיפוץ בו הותקנו מקומות ישיבה חדשים, התקנת מסך תוצאות גדול, סידור מחדש של מערכות ההשקיה והניקוז באצטדיון וכן שיפוץ כולל של השירותים, הוספת מזנונים ובניית תא שידור חדש.

האצטדיון אירח הופעות ואירועים רבים מאז השיפוצים שנערכו בו וממשיך להוות בית לא רק לאירועי ספורט אלא גם לאירועי תרבות של קריית שמונה והסביבה.

כיום, נחשפה תוכנית עתידית שכוללת שיפוץ של האצטדיון בסך של -100 מיליון שקלים. השיפוץ יכלול הקמת חניונים וגג מקורה, הגדלת מספר המושבים ל-10,000, יצירת חזיתות מודרניות יותר לאצטדיון ושיפוץ כללי להעלאת נראותו ונוחיות המשתמשים בו.

לסיכום

הספור של עירוני קריית שמונה מהווה סיפור סינדרלה קלאסי של הכדורגל הישראלי. שתי קבוצות שלא עלו מעולם לליגת העל ושלא זכו להיות קבוצות כדורגל מפורסמות וידועות בישראל בפני עצמן, אוחדו בעזרת חזון של איש אחד והצליחו להגשים חלומות של שנים.

האיחוד בין הקבוצות יחד עם ההשקעה של איש העסקים שרצקי, הביאו את עירוני קריית שמונה לקדמת הבמה. הקבוצה זכתה בכל גביע ואליפות אפשרית במדינה וממשיכה להיות מוכרת וידועה כחלק ממפת הכדורגל הישראלית. עם אלפים שמעודדים אותה מהיציעים, עירוני קריית שמונה מאחדת סביבה את כל תושבי העיר והצפון בכלל. 

מגרשי כדורסל וטניס כמו גם בריכה אולימפית שפתוחה לתושבי העיר, יחד עם האצטדיון מאפשרים את הכלים ליצירת ספורטאים מקריית שמונה. העיר עצמה מקדמת מאוד כל פעילות ספורטיבית ומעודדת ספורטאים צעירים.

בעלי מקצוע מובילים

מאמן כושר
צוות האתר

מאמן כושר קריית שמונה

מאמן כושר בקריית שמונה – אימון אישי לתוצאה מושלמת! החיים המודרניים שלנו הם חיים שיש בהם הרבה מאוד אלמנטים שפוגעים בנו (האוכל התעשייתי, זיהום האוויר

קרא עוד »
דיאטנית
צוות האתר

דיאטנית קריית שמונה

דיאטנית בקרית שמונה מלווה אתכם לאורח חיים בריא! בעולם של היום, רווי השומן הרווי. מדפי המכולת מוצפים במוצרי מזון שכמו שהם קלים להכנה, כך הם

קרא עוד »
קואצ'ר
צוות האתר

קאוצ'ר קריית שמונה

קואצ'ר בקריית שמונה אנשים לרוב פונים למאמן אישי קואצ'ר כאשר הם מעוניינים בשינוי פרקטי בחייהם והם מרגישים שהם יוכלו להיעזר בתמיכה של אימון אישי קואצ'ינג,

קרא עוד »
דילוג לתוכן