newlogo-removebg-preview

אטרקציות בקריית שמונה

פארק נחל הזהב החוצה את קריית שמונה הוא אחד המקומות שהכי כדאי להגיע אליהם כשמבקרים בעיר. הפארק משתרע על כ- 110 דונמים בתוך קריית שמונה ובנוי משני נחלים שמשתלבים יחד ומייצרים אזור נרחב של טבע פראי בתוך העיר. העצים הנטועים בכל רחבי הפארק מצלילים את פארק נחל הזהב ויוצרים פינות פיקניק נוחות ונעימות בקרבה למסעדות ומאפיות הרבות שברחובות העיר.

מוזיאון לתולדות קריית שמונה

המוזיאון לתולדות קריית שמונה ממוקם בפארק נחל הזהב עצמו, בתוך מבנה ששימש כמסגד בכפר הערבי שישב על אדמות קריית שמונה לפני מלחמת יום העצמאות. המסגד שומר ושופץ והצטרף לשרידים מהמעברות שאיתן התחילו את ההתיישבות בקריית שמונה כדי ליצור את המוזיאון. המוזיאון מנגיש ומספר את הסיפור של הקמת העיר עם כלים שהשתמרו מהתקופה ועם סיפורים אישיים של תושבי העיר שהקימו את קריית שמונה.

צוק מנרה

צוק מנרה שממוקם בין קריית שמונה לקיבוץ מנרה, נותן בתוכו אפשרויות רבות להנות מהנוף הגלילי ומספורט אתגרי. ניתן להגיע לצוק בעזרת הרכבל בדרום קריית שמונה שמגיע עד למעלה. הצוק עצמו נותן פינת תצפית מרשימה על רכס הרי נפתלי. על צוק מנרה ממוקמת מסעדה שצופה על הנוף המקסים, אמפי טבעי עם במה למופעים וסיורים מודרכים באזור כדי להעביר את חוויית הטבע בצורה הטובה ביותר.

כשיורדים ברכבל מצוק מנרה לקריית שמונה, ניתן לרדת בתחנת האמצע ולהנות מקיר טיפוס מלאכותי בגובה 16.5 מטרים. הטיפוס מתבצע עם מדריך ונעשה בצורה מאובטחת ובטוחה. מעבר לקיר הטיפוס, ניתן למצוא את אחת האומגות הארוכות בישראל- 200 מטר של גלישה מעל הנוף הגלילי והירוק של אצבע הגליל מייצר חוויה בלתי נשכחת.

התחנה הנמוכה ביותר של הרכבל נמצאת בצידה הדרומי של קריית שמונה ושם אפשר למצוא מגלשת הרים במסלול באורך 1200 מטר. המגלשה מורכב על פני ההר במסלול מעגלי והגולש במסלול נהנה מנוף מדהים תוך כדי כמעט נגיעה בטבע.

ב-2019 הרכבל נסגר עקב הסתכסכות בין בעליו ואנו מחכים ומצפים שהסכסוך ייפתר בקרוב והרכבל יחזור לשימוש תדיר. בעזרת הרכבל כל אדם שמגיע לקריית שמונה יכול להנות מיום מלא בכיף ופעילויות אקסטרים שאי אפשר למצוא כמעט בשום מקום אחר.

אגמון החולה

אגם החולה והביצות בסביבתו ייובשו עם קום המדינה במטרה להמיר את האזור לשטח חקלאי שיניב גידולים למדינה הצעירה. מבצע הייבוש נעשה על ידי קק"ל. לאחר הייבוש, נמצא שהאדמה באזור האגם שבעמק החולה, איננה מתאימה לחקלאות והשטח שווה יותר למדינה כאגמון ולא כשטח יבש ולא מנוצל. ההצפה המבוקרת של אגמון החולה, החלה.
מאז הצפתו מחדש, אגמון החולה ושמורת טבע החולה, מהווים בית גידול למגוון צמחים וחיות. מדי שנה, אגמון החולה מארח עשרות אלפי עגורים שמייצרים "ריקודי שמיים" מרשימה ועוצרי נשימה. צפרים מכל העולם מגיעים לאגמון החולה כדי לצפות במחזה המרהיב ובכוריאוגרפיה המרשימה של כמות העגורים הגדולה.

בהגעתכם לאגמון החולה מגוון סוגי טיול יוצעו לכם. טיולי אופניים יחידים או אופניים קבוצתיים (שמכילים מקום לארבעה אנשים!) טיולים ברכבים חשמליים לזוג ועד ל- 16 אנשים. סיורים עם עגלות מסתור לכל אורך היום כאשר כל סיור מציג חיות שונות, התנהגות שונה ותפאורה שונה של מרחבי הטבע בעמק החולה. אגמון החולה מציע גם הדרכות צפרות וכן חוויית מציאות מדומה של "לעוף עם העגורים". אגמון החולה נחשב למוקד תיירות בקריית שמונה החביבה על מבקרים, אורחים ותושבי הסביבה.

העונה המבוקשת ביותר היא עונת הנדידה של העגורים לאגמון שמתרחשת בחורף הישראלי. מומלץ במיוחד להגיע לאגמון בתקופה הזו ולהנות מסיורי זריחה או שקיעה. כך תוכלו להנות מתנועות הריקוד המסונכרנות והמדהימות של עשרות אלפי העגורים שבאים לבקר באגמון החולה מדי שנה על רקע השמיים הפתוחים והצבעוניים של העמק. אגמון החולה הוא אחד המקומות המרשימים ביותר המחברים בינינו, בין חיות הבר ובין הנוף עוצר הנשימה. הביקור באגמון החולה מרתק, מפעים ומומלץ לכל שכבות הגיל ובכל עונות השנה.

קריית שמונה

מבצר נמרוד

מבצר נמרות (נקרא גם קלעת נמרוד) ממוקם במרגלות החרמון, חצי שעה מקריית שמונה והוא מראה את ההיסטוריה של המקום ואזור קריית שמונה. המבצר הוא אחד מהגנים הלאומיים היפים במדינת ישראל. המבצר נבנה לפני כאלפיים שנה בתקופה ההלניסטית ונבנה שוב לפני קצת פחות מאלף שנים על ידי הממלוכים והאיובים ששלטו בארץ בתקופה הזו.

את המבצר תיאר מארק טווין בביקורו בארץ בשנת 1867 את המשפט- "זהו ככל הנראה תל החורבות הנהדר מסוגו בעולם". אם יצא בידכם לטייל ולראות את המבצר, תוכלו כנראה להסכים עם מארק טוויין המנוח. המבצר הממוקם על קצה הר מוקף רכסים נוספים, עטוף בנוף הגלילי הירוק יחד עם שמיים נקיים וכחולים, הוא אחד המקומות היפים ביותר בארץ ישראל.

מתחם הפודטק ואטרקציות קולינריות

מתחם הביו-טק, אגרו-טק והפוד-טק האזורי, מתוכנן להיבנות בקריית שמונה ולהביא לאזור ולמדינה חידושים רבים בתעשיות המתקדמות ביותר למזון ולחקלאות. המתחם עתיד לכלול מעבדות ומפעלים מהתעשייה וכן חממות מחקר ופיתוח. מתחם הפוד-טק, ישמש גם כמתחם מחקרי לסטודנטים ולמחלקות הרלוונטיות במכללת תל-חי. המתחם מספק מקום תוסס לתושבים ואורחים הרוצים ליהנות משילובים שונים. אנשי מקצוע רבים מגיעים למתחם במטרה למצוא עבודות או אפילו לטייל עם המשפחה.

במתחמם החדשני יתקיימו סיורים לילדים ולתיירים והוא עתיד לארח כנסים שונות וירידים בתחום החדשני של פוד-טק ואגרו-טק. החידושים המעניינים והמסקרנים שהתחום יביא עימו יציעו חוויה מרתקת ומיוחדת לתחום חדשני ופורץ דרך, במתחם תוכלו לראות את תחומי העסקים הפופולריים ביותר באזור. המתחם החדש עתיד להציב את ישראל כאחת המדינות המובילות בתחום ואת קריית שמונה כבירת הפוד-טק הישראלי והאזורי.

בקריית שמונה והסביבה, מתחמי בילויי וקניות רבים המציעים חנויות מכל הסגנונות והתחומים. מסעדות, מחלבות, יקבים וחוות חקלאיות, מביאות למבקרים באצבע הגליל מגוון אטרקציות קולינריות לכל המשפחה. מקטיף ידני לפי עונות ועד מחלבות הפתוחות לקהל הרחב. חוויית האוכל הגלילית מעולם לא הייתה טעימה יותר.

ספורט אתגרי 

אמנם קריית שמונה נחשבת עיר קטנה בעיני רבים אך תחום הספורט בא תופס תאוצה משמעותית. ויה פרטה הוא ענף ספורט אתגרי שמתמקד בטיפוס הרים במסלולים בהם המטפס קשור עם רתמה ודרכו מלווה בסולמות ויתדות המחברות אותו לצוק. בצוק מנרה ישנו מסלול הויה פרנטה היפה ביותר בארץ ישראל. המסלול מתאים ליחידים קבוצות ומשפחות והטיפוס נעשה עם מדריך מנוסה.

בסביבת קריית שמונה, אזורים נרחבים של טבע שמציעים מסלולי אופניים, מסלולי טיפוס ומסלולים רגליים ורכובים לכל קבוצות הגילאים לאורך כל השנה. הטיולים בטבע הירוק, השזור מקורות מים טבעיים מאפשרים חוויה טיולית מרעננת ומדהימה ביופייה.

בקריית שמונה והאזור אינספור אטרקציות מכל הסוגים שמתאימות לכל הגילאים ונוחות לביקור בכל עונות השנה. חופשה, נופש או אפילו ביקור יומי באזור קריית שמונה, יאפשרו חוויה בלתי נשכחת כל פעם מחדש. התחדשותו של האזור מציע לנו, אזרחי ישראל, ביקור באופי שונה בכל עונה ובכל שנה. האטרקציות באזור כל כך מגוונות, שאפילו אצלנו כאן, מדובר רק בטעימה קטנה מאצבע הגליל שלמרות שם האזור, נותנת לנו את כל היד.

מחפשים כותב תוכן מקצועי איכותי למאמרים מקודמים SEO לאתרי אינטרנט?

 

בעלי מקצוע מובילים

צמיגים
צוות האתר

צמיגים קריית שמונה

פנצ'ריה בקרית שמונה – כל הפתרונות לצמיגים בקרית שמונה והאזור במחירים נוחים במיוחד! אצלנו בפנצ'ריה בקריית שמונה אתם נותנים לרכב שלכם את המקסימום איכות במינימום

קרא עוד »
מספרה
צוות האתר

מספרה קריית שמונה

מספרה בקרית שמונה מרעננת לכם ולכן את היום! מספרה מומלצת בקריית שמונה נותנת לכן להרגיש כמו בנות מלוכה. עם טיפול מקצועי ואוהב במספרה שלנו, תצאו

קרא עוד »
רופא שיניים
צוות האתר

רופא שיניים קריית שמונה

מרפאת שיניים בקריית שמונה אנחנו ב-"מרפאת שיניים בקרית שמונה" מביאה לכם את רופאי השיניים המקצועיים ביותר! אל תתפשרו על רופא השיניים שלכם. החיוך שלכם הוא

קרא עוד »
דילוג לתוכן