newlogo-removebg-preview

צרכנות בקריית שמונה

קריית שמונה היא העיר המרכזית באצבע הגליל ומהווה את מרכז הצרכנות והתעשייה של כל ישובי האזור. בעיר תוכלו למצוא מגוון רחב של חנויות בגדים, בתי מלאכה וחנויות מכולת, מסעדות, ברים ופאבים, מקומות בילויי, מעדניות ושווקים. 
בעברה, הצרכנות בקריית שמונה התבססה בעיקר על אנשים יחידים. אנשי מקצוע שהתמקצעו בשירותים כמו סנדלרות או חשמלאות רכב, הציעו את שירותם ברחובות העיר לרווחת התושבים. בכל שכונה היה ירקן, תופרת, שרברב ואנשי מקצוע שונים שהציעו שירותים שותפים לתושבי השכונה. 

התושבים מהאזור לא הרבו להגיע לקריית שמונה בשביל לצרוך, הרי גם בישובים שלהם היו בעלי מקצוע כמעט מכל תחום. במקרים שהיו זקוקים לאיש מקצוע מתמחה או ספציפי שלא נמצא אצלם בישוב, פנו לבעלי המקצוע הרבים שהציעו את שירותיהם בקריית שמונה והיו ידועים במקצוענות שיא וידע רחב. 

כיום, רואים שינוי באופי הצריכה. מהצעת השירות ברחובות, עברו בעלי המקצוע לאזורי התעשייה ובעלי החנויות למתחמי הקניות או הקניונים. הצרכנות בקריית שמונה הרבה יותר ממוקדת מטרה ואנשים כבר פחות נעים ברחוב בחופשיות ונכנסים לחנויות הרבות המוצעות בו, אלא מעדיפים חוויית קניות ממוזגת או לפחות מרוכזת.

מתחמי קניות

כמו בהרבה ערים בפריפריה, מתחמי הקניות והקניונים, פורחים בקריית שמונה ומשרתים לא רק את תושביה, אלא את כל תושבי הצפון וכן גם לתיירות חוץ או פנים בקריית שמונה. חוויית הצריכה ברחובות לא נעלמה מקריית שמונה וניתן מצוא גם ברחובות העיר בעלי מקצוע וחנויות שמציעות את מרכולתם אך מתחמי הקניות מציעים חוויית צריכה נוחה יותר לבאים מבחוץ. חנויות פופולריות שניתן לראות ברחובות העיר בדרך כלל עוסקות בחנות פרחים, חנויות ביגוד שונות, פצוציות, חנויות פירוק וירקות ואפילו וטרינר מקומי, בית מרקחת ועוד.

הקנייה במתחמי בילויי מתאימה בעיקר לערים שמהוות עורק מרכזי כמרכזי צרכנות לישובים אזוריים ולכן גם בהן צורות הקנייה האלה מתרבות. תושבי הישובים הרבים באזור מגיעים למתחמים כמו מתחם "ביג" בקריית שמונה ומבצעים את הקניות שלכם במרוכז ובאופן ממוקד יותר.

מתחמי קניות כמו "ביג" קריית שמונה, נותנים חוויה שונה מאשר קניון. "מסע הקניות" מתרחש באוויר הפתוח כאשר החנויות מקיפות את החניה של הרכבים. צורת קניות זו מאפשרת לצרכנים לקבל תחושת "הסתובבות" כמו בקניות שמתרחשות ברחוב רק שבמתחם הקניון, החנויות מקובצות יחד ובהליכה, הצרכנים אינם מתרחקים כלל ממקום חניית רכבם.

המתחם משתרע על פני 34 דונם ומציע 36 חנויות מגוונות מתחום העיצוב, ביגוד, מוצרי חשמל והנעלה. המתחם משמש לא רק את תושבי קריית שמונה והישובים הסמוכים לה, אלא גם את תושבי הישובים הרחוקים יותר כמו גם תושבי רמת הגולן. מיקומו של המתחם מול צוק מנרה ועל רקע הרי הגליל והנוח הפתוח של עמק החולה, נותן תפאורה פסטורלית ויפה למסעי הקניות הרבים שמתרחשים בו. המתחם מאפשר מקום מרכזי לכל האזור הצפוני ומראה את הייחודיות שבעסקים בקריית שמונה והסביבה.

בנוסף למתחם "ביג", בקריית שמונה, עיר של אלפי תושבים ועוד עשרות אלפי שמבקרים בה באופן תדיר, ישנו גם מתחם הקניות "מבנה". הוא ממוקם באזור התעשייה הדרומי בקריית שמונה. המתחם בנוי גם הוא כמתחם קניות פתוח להנאת הצרכנים ונמצאות בו 18 חנויות מרווחות המציעות בעיקר מוצרים של עיצוב בית, עיצוב והלבשה, רהיטים ומסעדות. המתחם הנו חלק משלל אטרקציות בקריית שמונה אשר כל תייר, תושב או אורח יכולים ליהנות מהם.  

בילויים בקריית שמונה

קניון נחמיה

חוויית הקניות בקריית שמונה היא מקווצת, כלומר, נעשית במקום אחד, לרוב. והעיר מציעה מגוון אפשרויות צריכה. מעבר למתחמי הקניות, קריית שמונה מהווה בית גם לקניון נחמיה. הקניון הוקם בשנת 1995 ובימים אלו עובר שיפוצים לקראת חידוש החוויה ושדרוג הנוחות בקניון. ליד הקניון, יוקם מלון בוטיק לרווחתם של הנופשים בעיר והקניון עצמו עתיד להיות גדול, מרווח, ממוזג ומואר. מעבר לחנויות ומסעדות רבות, הקניון מציע גם אפשרויות בילוי נוספות כמו באולינג וסנוקר.

אזורי התעשייה בעיר

אזורי התעשייה הצפוני והדרומי, מקבצים בתוכם את המפעלים שבאזור. מפעל "נביעות" הוא המוכר מבניהם אך באזורי התעשייה גם מפעלים מתחום הפלסטיק, העיבוד השבבי והמנופים כמו גם תחומים נוספים. יש האומרים כי האזוא התעשייתי מזכיר את ההיסטוריה של קריית שמונה ואת תקופת ההקמה של העיר. 

אזורי התעשייה הצפוני והדרומי, מקבצים בתוכם את המפעלים שבאזור. מפעל "נביעות" הוא המוכר מבניהם אך באזורי התעשייה גם מפעלים מתחום הפלסטיק, העיבוד השבבי והמנופים כמו גם תחומים נוספים. יש האומרים כי האזוא התעשייתי מזכיר את ההיסטוריה של קריית שמונה ואת תקופת ההקמה של העיר.

האזור הגלילי מניב תעשייה ענקית של חקלאות בוטיק. חוות חקלאיות של קטיף עצמי והמחלבות והיקבים הפרושים באזור נותנים תעסוקה להרבה מהתושבים כמו גם מוציאים מתוכם מקומות בילוי ומסעדות שמציעות חוויה קולינרית גלילית מקומית.

עתיד הצרכנות והתעשייה בעיר

מתחם הפוד-טק שמתוכנן להבנות בקריית שמונה, שם עוד דגש על התעשייה החקלאית הרבה שמציע האזור כולו. ניתן רק לשאר כמה מסעדות וחנויות מזון בוטיק יצוצו באזור עוד מספר שנים בעקבות הפיכתה של קריית שמונה לעיר מתקדמת קולינרית שמשתמשת בפתרונות פורצי דרך לבעיות שאנו נתקלים בהם היום בשוק המזון והחקלאות.

משרד הכלכלה מתכוון בשנים הקרובות להרחיב את אזורי התעשייה בקריית שמונה ולהביא לעיר חברות נוספות שיגדילו את אפשרויות העבודה בעיר והמקצועות הנדרשים, הן מבחינת מספר המשרות והן מבחינת סוגי המשרה. מעונות הסטודנטים שעתידים להבנות בעיר, יציעו גם קומות מסחר ובילויי ויעזרו להרחיב את אפשרויות הצרכנות בעיר אפילו עוד.

קריית שמונה מציעה בתוכה מגוון אפשרויות לצרכנים בתחומים שונים כגון קניות, תיירות, אטרקציות בעיר, פעילויות ספורט בקריית שמונה ועוד. מתחמי קניה וקניונים כמו גם חנויות רחוב, כל אחד בקריית שמונה והסביבה יכול לצרוך בצורה הנוחה לו. הקמתם של אזורי תעשיה מיועדים כמו גם מתחמי בילוי וקניות, מאפשרים לתושבים בקריית שמונה להנות משקט ומפרטיות. קריית שמונה מהווה עורק צרכני לא רק לתושביה אלא לתושבי כלל האזור ולכן, נוח שמתחמים אלו נמצאים בגבולותיה של העיר. כך הגישה אליהם נוחה לבאים מבחוץ ולתיירים וגם לתושבי העיר.

קריית שמונה ממשיכה להיות העורק הראשי של תושבי הצפון. מביאה איתה חוויות צריכה מגוונות ונוחות וכל אלו על רקע הנוף הגלילי המרגיע של אצבע הגליל. אין סיבה שלא לעצור במתחמי הקניות של העיר בדרך לטיול בצפון ואין סיבה גם שלא תעצרו בדרך חזרה. 

בעלי מקצוע מובילים

ניקיון בתים
צוות האתר

נקיון בתים קריית שמונה

ניקיון בתים בקרית שמונה – בית מצוחצח למשפחה מאושרת! ניקיון בתים בקרית שמונה נותנים לכם את הזכות להגיע לבית נקי ומצוחצח במיוחד במחירים נוחים ובזמינות

קרא עוד »
חנות חיות
צוות האתר

חנות חיות קריית שמונה

חנות לבעלי חיים קריית שמונה – דואגים לחיות המחמד שלכם! חנות לבעלי חיים קריית שמונה נותנים לכם את השקט בגידול בעל חיים עם המוצרים האיכותיים

קרא עוד »
וטרינר
צוות האתר

וטרינר קריית שמונה

שירותי וטרינריה קריית שמונה – כי חיות המחמד הם חלק מהמשפחה! וטרינרים בקרית שמונה לחיות מחמד מציעים לכם סלי טיפולים מדויקים ומשתלמים לטיפול בחיות המחמד

קרא עוד »
דילוג לתוכן